PIERAKSTĪŠANĀS UN ATRAKSTĪŠANĀS KĀRTĪBA YL-QTC LISTĒ.

    Atšķirībā no varbūt vairāk pierastās kārtības ar SUBSCRIBE un UNSUBSCRIBE e-maila vēstules SUBJECT līnijā vai vēstules teksta laukā, šajā listē pierakstīšanās un atrakstīšanās kārtība ir nedaudz atšķirīga. Eksistē divi varianti, kā tikt pierakstītam vai atrakstītam listē:


I variants

Uz manu personīgo e-maila pasta kasti ( piaks@apollo.lv  ) atsūta vēstuli, norādot kādu adresi pierakstīt listē. Pēc šīs vēstules saņemšanas man kā listes turētājam ir jāieraksta jūsu adrese listes sarakstos. Pēc šīs operācijas veikšanas uz piereģistrēto adresi no servera (sūtītāja vārds COOLLIST SUBSCRIPTION) tiek saņemta vēstule ar lūgumu apstiprināt, ka tiešām šī persona uz norādīto adresi vēlas saņemt listes e-pasta vēstules. Vēstule satur sekojošu tekstu:

****************************

Dear User,

The owner of the piaks@apollo.lv (pieteiktā e-pasta adrese) mailing list has requested for you to subscribe. If you accept his/her invitation, you will receive frequent emails from him/her. You will be able to share your ideas and emails with other people on the mailing list.

Please visit the following URL to accept his/her invitation to subscribe to the piaks@apollo.lv mailinglist. Thank you.

http://28.nu/vrfy/?962106674.yl-qtc.727974 (katram lietotājam norādīta atsevišķa web adrese)

If you do not wish to accept his/her invitation, please disregard this email.

Thank you.

Coollist - The FREE Mailing List
http://www.coollist.com

****************************

   

Pēc šādas vēstules saņemšanas jāaiziet uz vēstulē norādīto adresi (konkrētajā piemērā http://28.nu/vrfy/?962106674.yl-qtc.727974). Parādīsies logs, kurā divas reizes jāievada parole (paroli izvēlas pats lietotājs un tā būs nepieciešama vēlāk, lai varētu pats atrakstīties no listes un pierakstīties atkal no jauna izmantojot adresi http://www.coollist.com un izvēloties attiecīgi vai nu sadaļu UNSUBSCRIBE vai JOIN TO A LIST).


II variants

    Vajag aiziet uz adresi http://www.coollist.com un izvēlēties sadaļu JOIN A NEW LIST (pašā lapas apakšā). Logā, kas parādīsies, pirmajā rindā jāieraksta YL-QTC (maziem burtiem), otrajā rindā e-pasta adrese, uz kuru grib saņemt vēstules, un jānospiež poga SUBSCRIBE. Var arī ierakstīt citu adresi, bet tālākais tā vai tā ir jāapstiprina no pierakstāmās e-pasta adreses. Ja viss ir kārtībā (dažreiz serveris var prasīt, lai uz pieraksta brīdi atļauj COOKIES), pēc dažām sekundēm uz pierakstīto adresi tiks nosūtīata identiska zīmīte, kā augstāk tika aprakstīts pie I varianta. Arī turpmākās darbības ir tieši tādas pašas, kā augstāk aprakstīts - jāaiziet uz norādīto adresi, jāievada parole un viss sāk notikt.

Listes adrese kopējo mailu sūtīšanai: yl-qtc@coollist.com


ATRAKSTĪŠANĀS KĀRTĪBA

        Aiziet uz adresi http://www.coollist.com Izvēlas sadaļu UNSUBSCRIBE. Ievada paroli, kuru ievadīja pie pierakstīšanās listē. Apstiprina un viss - atrakstīšanās notikusi. Vēl var atsūtīt mailu uz piaks@apollo.lv un paprasīt to izdarīt man. Tas vairs nebūs jāapstiprina no atrakstāmās e-pasta adreses - vienkārši man jāieliek ķeksītis pareizā vietā (acīmredzot paredzēts pret nepieklājīgiem listes lietotājiem).

Lai veicas & 73 !

Kaspars