2008. gada 3. septembra LRAL valdes sēdē apspriestie jautājumi un pieņemtie lēmumi

Piedalījās valdes locekļi: YL3GCT, YL2AO, YL3GMG, YL2BJ, YL2CQ, YL2VW. Bija klāt arī: YL2CR,  YL3AD, YL3FT

1) par Latvijas 90. gadadienai veltītajiem speciālajiem izsaukuma signālu prefiksiem YL90 tika nolemts, ka:

1.1) strādāšana ar tiem notiks kalendārajā novembrī (no 2008. gada 1. līdz 30. novembrim, GMT laiks)

1.2) pieteikšanās uz Latvijas 90. gadadienas prefiksa YL90 izmantošanu vēl ir iespējama līdz 20. septembrim, plkst. 23:59 (Latvijas laiks) uz adresi vai ēterā mutiski pie kāda no valdes. Laika ierobežojums nepieciešams, lai būtu skaidrība ar nākamo punktu un punktu 1.7.  Saraksts ar izsaukuma signāliem, kas ir pieteikušies

1.3) atkarībā no tā, vai būs vairāk kā 26 gribētāji, tiks lemts vai izmanto A-Z vai arī individuālos sufiksus.

1.4) atļauju formēšanai 2 varianti - kā papildus īslaicīgs CALL (bezmaksas), vai kā atsevišķa atļauja (5 Ls no cilvēka). Pirmo variantu līga organizēs centralizēti. Ja kādam ir lieki 5 Ls, var izvēlēties individuāli 2. variantu. Jebkurā gadījumā tā nav ilglaicīga problēma, par ko būtu jāsatraucas.

1.5) YL90 QSL kartiņu drukāšana notiks centralizēti caur Latvijas firmu (to, kas drukāja diplomus), jo var rasties problēmas ar naudas atmaksāšanu no valsts puses, ja nav kārtībā papīri (ārzemju drukātājiem)

1.6) YL90 QSL kartiņas tiks drukātas tikai pēc novembra beigām, kad visi būs informējuši par nodibināto QSO skaitu un līdz ar to nepieciešamo kartiņu skaitu.

1.7) QSL kartiņas izskats - tās tiks drukātas centralizēti vienādas visiem vai daži varianti (katram novadam savs). Pašlaik ir vairākas idejas (vienkārša 2pusēja; atverama, katram novadam savādāka utmldz), konkrēta lēmuma nav. Ir lūgums reģionu amatieriem iesūtīt labas kvalitātes (mākslinieciski un tehniski) digitālas bildes par savu reģionu īpašākajām, raksturīgākajām vietām (piemēram, Māras piemineklis, Ezernieki, Alūksnes ezers, Kuldīgas tilts, Kurzemes stāvkrasts, Siguldas skati, Cēsu, Bauskas pils vai citi), kas nav aizsargātas ar autortiesībām, uz adresi . No tām tiks izvēlēta kāda(s), ko izmantot QSL kartiņas vākam.

1.8) QSL kartiņu sūtīšana notiks caur YL2GN servisu. BET katrs strādātājs savas QSL kartiņas saraksta pats un nogādā līdz YL2GN vai YL3GCT (Rīgā, Jēkabpils ielā) pats. Katram pašam arī jāapstrādā ienākošās QSL un jānodrošina atbildes uz tām. Korespondentiem jautājumi par YL90 QSL kartiņu nesaņemšanu jāadresē attiecīgā CALL īpašniekam, nevis YL2GN.

1.9) QSL drukāšanas un sūtīšanas izdevumus LRAL kompensēs no šiem mērķiem paredzētās un no svētku budžeta valsts izdalītās naudas (2000 Ls). Taču ja QSO kopskaits pārsniegs 20000 šīs naudas var nepietikt un iespējams daļa izdevumu šādā gadījumā būs jāsedz pašiem. Par to būs 100% skaidrība pēc QSO skaita zināšanas, kad arī varēs lemt par to vai

2) SWL - viss jau nokārtots pa telefonu. Lūgums amatieriem, ja zina kādus aktīvus SWL ar esošu CALL, lūdzu nodot šo info Imantam YL3GCT@lral.lv, reģistra sakārtošanai.

3) 18. novembra ĪV un UĪV nolikumi paliek bez izmaiņām

Uz satura rādītāju

Uz LRAL galveno lapu