Apstiprināti LRAL Valdes sēdē 2007. gada 28. martā Latvijas 2007. gada īsviļņu sacensību 80m diapazonā nolikumsLatvijas Radio Amatieru līga uzaicina visus valsts amatierus dalībai īsviļņu sacensībās 80 metru diapazonā. Mērķis: Noteikt uzvarētāju 80 metru diapazonā katrā klasē, veicināt amatieru interesi un prasmi darbam sacensībās. Sacensības notiek: Šogad sestdien, 2008.gada 26.aprīlī Katra kalendārā gada aprīļa pēdējā sestdienā no 07.00-09.30 pēc vietējā laika sešās tūrēs:
RTTY tūres būtībā tiek vērtētas neatkarīgi no CW/SSB tūrēm, kā atsevišķas sacensības Rīkotājs: Latvijas Radio Amatieru Līga Dalībnieki: Visi licenzēti Latvijas radioamatieri. Speciālos un viena burta izsaukuma signālus lietot nav atļauts. Frekvences un tehniskie noteikumi:
Raidītāju izejas jauda:
DX klāstera lietošana nav atļauta.
Tā kā RTTY tūres nenotiek vienlaicīgi ar CW un SSB tūrēm, kā rezultātā RTTY tūre ir pēc būtības atsevišķas sacensības, tad individuālie dalībnieki, kas startē RTTY darba veidā paralēli startam
D klasē, var startēt kādā no A, B, vai C klasēm.
Kontroles numuri: QSO kārtas numurs un divi burti, kas apzīmē Latvijas vai Rīgas pilsētas rajonu (piemēram - 001 LM). Rajonu saraksts atrodams zemāk RST kontroles numurā neietilpst. Sakaru numerācija ir nepārtraukta neatkarīgi no darba veida, un sākas ar 001. RTTY pirmajā tūrē QSO numerāciju pēc izvēles var turpināt vai uzsākt no 001, otrajā RTTY tūrē numerāciju turpina. Punkti: Katrs QSO, neatkarīgi no darba veida dod 1 punktu. Ar katru radiostaciju katrā tūrē var nodibināt vienu QSO katrā darba veidā. Latvijas un Rīgas pilsētas rajoni vienu reizi katrā tūrē neatkarīgi no darba veida. Tas rajons, no kura strādā radiostacija, par reizinātāju nav uzskatāms. Rajonu apzīmējumi :
Rīgas pilsētas rajoni:
Beigu rezultāts: Rezultātu skaita atsevišķi pirmajām 4 tūrēm (CW/SSB), un atsevišķi pēdējām 2 tūrēm (RTTY).
Vērtēšana: Vienāda apstiprināto punktu skaita gadījumā augstāka vieta tiek piešķirta dalībniekam ar labāku apstiprināšanās procentu (ņemot vērā punktu skaitu pirms tiesāšanas kam mazāks, tam augstāka vieta) Elektroniskās atskaites: Sūtīt 14 dienu laikā pēc sacensībām uz adresi: Sūtāmo failu nosaukumā jābūt stacijas, kuras operators sūta atskaiti, izsaukuma signālam. Elektronisko atskaiti rekomendējam iesūtīt teksta formātā (Cabrillo vai ne Cabrillo), kurā viena QSO informācija ir vienā rindā un satur visu nepieciešamo informāciju par katru QSO. Kā noformēt elektronisko atskaiti, skatīt šeit Elektroniskajām atskaitēm atsevišķu summu lapu var nepievienot. Tomēr elektroniskajai atskaitei obligāti jāsatur sekojoša vispārēja informācija:
Papīra atskaites: Sūtīt 14 dienu laikā pēc sacensībām uz adresi LRAL, a/k 164, Rīga 1010. Atskaiti veido atbilstoši sekojošam paraugam. Atskaitēm jāpievieno arī summu lapa. Atskaišu summu lapai jāsatur:
Apbalvošana:
Ieteikumi programmatūrai: LRAL rekomendē izmantot bezmaksas programmu N1MM contest logger (http://www.n1mm.com), konfigurējot to kā NRAU kontestam (NRAUCW vai NRAUSSB vienalga, kuru). Izvēlas darba veidu MIX un diapazoni ALL. Oriģinālo NRAU rajonu failu (nrau.sec) mapē N1MM aizstāj ar citu tāda paša nosaukuma failu, kurš atrodams šeit. Saglabājiet oriģinālo failu NRAU kontestam citā mapē! CAT funkciju neizmanto Kad beidzas 15 vai 30 min. periods, programmā jāpāriet uz citu diapazonu, lai nerādītu DUPE. Programma atļauj strādāt visos 3 darba veidos (RTTY izmantojot MMVARI vai MMTTY plug-inu) saglabājot vienotu (nepārtrauktu) kontrolnumura sekvenci. Pēc sacensībām Cabrillo failā ar roku jāizlabo diapazons (lietojot jebkādu teksta editoru, funkciju Edit->Replace->Find what.. 14000; Replace with.. 3500). Kā arī jānomaina sacensību nosaukums, kategorijas, jāpieliek apliecinājums (skat. paraugu) Alternatīvs variants, kā konfigurēt N1MM programmu (TNX YL2KF) |